Sepet

Şu an sepetinizde ürün bulunmuyor.

Şu an sepetinizde ürün bulunmuyor.

  Genel Toplam0 TL (KDV DAHİL)

  Alışverişi Tamamla
  Üye Girişi veya üye ol

  Toptan Kavurma

  Etin geleneksel yöntemlerle saklanması birkaç şekilde mümkündür. Pastırma ve sucukta olduğu gibi baharatlayarak kurutma işlemi yapılabilir ayrıca eti kavurup yağ arasında muhafazasını sağlamak da bir yöntemdir.

  Toptan Kavurma Siparişi

  Toptan kavurma siparişi vermek için istediğiniz kavurmanın altındaki kutucuğa kaç kg istediğinizi belirtiniz
  Dana Kavurma

  Toptan Dana Kavurma

  Kavurma çoğunlukla sığır etinden yapılır. Etler iç yağlarından ayrılmaz, kavurma yapımına hazır hâle gelmesi için bir gün önceden 4 derecede dinlenmeye bırakılır. Dinlenme sonrasında et; sinir, damar ve zarlarından temizlenerek kuşbaşı doğranır. Daha sonra iç yağı ile birlikte kavrulmaya başlanır ve bu aşamada tuzlanır. Etin cinsine göre pişirme işlemi 2-5 saat arası sürebilir.

  Yumuşayan, rengindeki kırmızılığı giderilen, kolay parçalanan ve suyunu bırakan et kavurma yapımına uygun hâle gelmiş demektir. Bu aşamada etin çok pişmemesi de oldukça önem taşır. Çünkü etin fazla pişmesi kurumasına dolayısıyla sertleşmesine ve lezzetini kaybetmesine sebep olur.

  Et pişirme işlemi sonrasında soğumaya bırakılır ve gerekli sıcaklığa düştüğünde paketlenir. Etin havayla temasını kesmek için etrafı kavurma yağı ile çevrelenir. Soğuk depoya alınır ve 2-3 günlük bekleme süresi sonrasında kavurma, tüketime hazır hale gelmiş olur.

  Başkartal olarak toptan kavurma üretimimizi siz değerli müşterilerimizin istekleri doğrultusunda hazırlıyoruz. Önce sağlık ve kalite anlayışı ile toptan kavurma üretimimize salgın sürecinde de devam etmekteyiz. Yılların getirdiği tecrübe ile ürünlerimizin üretimi, muhafazası ve tedarik zinciri sorunsuz şekilde sürdürülmeye çalışılmaktadır.

  Geleneksel lezzetimiz kavurmayı Başkartal güvencesiyle tüm Türkiye tatsın… Efsane yemeklerimize lezzet katan “kavurma” Başkartal güvencesiyle sofralarınızda yer alsın…

  E-Bülten listemize üye olarak kampanya ve indirimlerden haber alın. Size özel fırsatları kaçırmayın...
  ×
  { "data":[{"event_name":"ViewContent","event_time":1621142426,"action_source":"website","event_source_url":"https://www.baskartal.com/toptan-kavurma","user_data":{"client_ip_address":"3.239.56.184","client_user_agent":"CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)"}}]}